-->

Artykuły po angielsku, które warto czytać

artykuły po angielsku

W odpowiedzi na dużą popularność mojego niedawnego wpisu na temat seriali angielskich, które warto jest oglądać (dla dobra Twojego angielskiego!), postanowiłam podzielić się propozycjami stron oferującymi ciekawe treści, a tym samym ubogacającymi Twój angielski. Jest to swego rodzaju miszmasz – znajdziesz tutaj kilka propozycji, z których każda jest trochę odmienna pod względem treści oraz obszaru zainteresowania redaktorów. Większość stron, które wymieniłam, doskonale sprawdzą się u czytelników na poziomie co najmniej B2+. Wszystkie z nich są darmowe.

Zaczynamy! 🙂

 

1. The Atlantic

Jest doskonałą opcją dla osób mających tylko 5 minut lub mniej na przeczytanie tekstu, ale sprawdzi się też wśród artykułowych weteranów 🙂 . Dzięki przejrzystemu układowi strony możesz z łatwością dotrzeć do najpopularniejszych artykułów lub po prostu wybrać dziedzinę, która najbardziej Cię interesuje (w tym celu wybierz propozycje z rozwijanego menu „Sections”). Bez zwątpienia plusem tej strony jest umieszczanie krótkich nagrań wideo powiązanych z tematem artykułu, co czyni ją doskonałym narzędziem do nauki angielskiego. Więcej nagrań z tej strony znajdziesz tutaj.

 

2. Wired

Autorzy proponują artykuły z zakresu takich dziedzin jak biznes, kultura, motoryzacja czy nauka. Można filtrować artykuły zgodnie z datą ich publikacji oraz dodatkowo oglądać materiały audiowizualne. Jest to kopalnia konstruktywnych i inspirujących materiałów.

 

3. The Daily Beast

Znajdziesz tam raporty na temat bieżących, światowych wydarzeń. Strona koncentruje się głównie na polityce i kulturze popularnej. Na stronie głównej, z prawej strony, znajduje się tzw. „Cheat Sheet”, będący przeglądem najpopularniejszych wydarzeń z danego dnia. Nie zabraknie tu też materiałów wideo, które śmiało można wykorzystać do nauki słownictwa. Stronę polecałabym uczniom bardziej zaawansowanym (od poziomu C1).

 

4. Ars Technica

Jeśli interesujesz się światem IT i nowinkami technologicznymi, ta strona jest dla Ciebie. Znajdą się tam też ciekawe kąski dla osób zainteresowanych motoryzacją, aktualnymi doniesieniami ze świata nauki oraz grami. Ars Technica oferuje dostęp do materiałów wideo, które znajdziesz tutaj. Z pewnością cechą wyróżniającą tą stronę jest styl pisania – język artykułów nie jest tak formalny jak w przypadku innych, podobnych stron.

 

5. Farnam Street

Jest doskonałą stroną, pełną ciekawych kategorii artykułów (od sztuki, przez artykuły poświęcone zdrowiu, aż do tekstów o motywacjirozwoju osobistym). Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie – zarówno z obszaru nauk humanistycznych, jak i ścisłych. Co ważne, redaktorzy zamieścili na stronie kilka podcastów, które można pobrać w formacie MP3 (link znajdziesz tutaj) i odsłuchać np. w drodze do pracy.

 

A teraz wybierz najlepszą dla siebie opcję i… zapraszam do lektury! 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *